Awaryjne uruchamianie samochodów we Wrocławiu

Większość kierowców aut osobowych i dostawczych przeważnie zimą, choć i w cieplejszych miesiącach też się to zdarza, znane jest uczucie, kiedy rano po wypiciu kawy, wsiada się do zimnego auta, aby ruszyć i jechać do pracy. Wszystko jest dobrze kiedy auto odpala i spokojnie można ruszyć. Początek dnia jednak robi się nie specjalny, kiedy po przekręceniu kluczyka auto nie odpala. Niektórzy popadają w panikę, upatrując awarii samochodu.

Niektórzy bardziej doświadczeni kierowcy wiedzą, co się może dziać z autem – akumulator się rozładował. W ogromnej większości przyczyną tego, że auto rano nie odpala, jest rozładowany akumulator.  No dobrze, co w takim razie teraz?

Wezwij pomoc 24h:

akumulator

Sposoby na awaryjne uruchomienie auta.

W przypadku kiedy auto nie odpala po nocnym spoczynku — przeważnie zimą i na zewnątrz jest dostępnych kilka rozwiązań opisanych poniżej.

Ładowanie akumulatora prostownikiem

Pierwszym sposobem jest wypięcie akumulatora i podłączenie go do prostownika, ta metoda wydaje się najprostsza, jednak nie jest pozbawiona wad. Proces wygląda następująco:

  • Najpierw trzeba odpiąć akumulator — zdejmij klemę z akumulatora, najpierw dodatnią później ujemną,
  • Teraz do akumulatora musisz podpiąć klemy prostownika. Tutaj bardzo ważna jest kolejność. Pierwsza klema prostownika koloru czerwonego ze znakiem plusa — dodatnia — do plusa w akumulatorze. Czarna klema ujemna do minusa w akumulatorze,
  • Można teraz prostownik podłączyć do gniazdka w domu lub garażu,
  • Należy zaczekać do całkowitego naładowania Poczekaj cierpliwie do całkowitego naładowania. Może to niestety potrwać nawet dobę.

Tel: 511 221 233

Najistotniejszą wadą jest to, że jeżeli już posiadamy prostownik to czas potrzebny na naładowanie akumulatora, uniemożliwi nam wyjazd do pracy o czasie. Może to potrwać długo. W zależności od stopnia rozładowania akumulatora. Szczególnie bolesne jest to dla kierowców aut dostawczych. Drugą możliwością jest odpalenie za pomocą przewodów rozruchowych.

Awaryjne uruchamianie auta kablami rozruchowymi

W tym przypadku czynności przypominają ładowanie akumulatora za pomocą prostownika, jednak odbywa się ono od ogniwa drugiego auta:

  • Na początek musimy poprosić kogoś znajomego, aby nam pomógł w tej sytuacji i użyczył swojego auta do naładowania naszego akumulatora,
  • Następnie sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku ładowania od prostownika: plusy do plusów, minusy do minusów. Oczywiście w odpowiedniej kolejności, czyli zacznij od plusów,
  • Teraz należy odpalić silnik auta, które daje energię. Ładowanie nie powinno trwać długo. Już po kilku sekundach można spróbować odpalić samochód,
  • Ostatnią czynnością, która wymaga uwagi, jest odłączanie kabli- w odwrotnej kolejności. Najpierw czarny minus, później plus.

Uruchamianie awaryjne za pomocą boostera- auta osobowe i dostawcze we Wrocławiu

Booster w uproszczeniu jest to przenośna bateria, za pomocą której odpalimy nasze auto w sytuacji awaryjnej. Uruchamianie w tym wypadku nie wymaga nikogo znajomego do pomocy, ani nie potrzeba długiego czasu ładowania. Proces podłączenia klem jest identyczny jak we wcześniejszych opcjach. 

Jeżeli we Wrocławiu nie masz możliwości użycia żadnego z opisanego wyżej sposobu lub obawiasz się o prawidłowe przeprowadzenie uruchamiania, można po prostu wezwać na pomoc profesjonalistów.

Pomoc drogowa i laweta- awaryjne uruchamianie aut we Wrocławiu

Na terenie Wrocławia w łatwy sposób można zadzwonić po pomoc drogową, która oprócz lawety posiada na wyposażeniu kable rozruchowe i wysokiej jakości boostery. Właściciele aut osobowych i dostawczych mogą liczyć na szybką i fachową pomoc w uruchomieniu samochodu w przypadku awarii.

Ustawienia i polityka cookies

Informujemy, że serwis wykorzystuje pliki cookies. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się